Druk notesów i zeszytów

Jeśli planujecie Państwo wprowadzić na rynek nową markę zeszytów i notesów dla dzieci i młodzieży lub markę biznesową dla dorosłych, przeznaczoną do użytku firmowego, zapraszamy drukarni Elanders. Nasza drukarnia ma odpowiedni park maszynowy do druku i oprawy zeszytów o objętości do 160 stron, a w przypadku kołozeszytów – do 300 stron, który pomoże Państwu zrealizować to przedsięwzięcie. Druk środków realizujemy na maszynach rolowych typu heatset lub coldset, a druk okładek – ze względu na grubość i zastosowanie uszlachetnień – na maszynach arkuszowych.

Oferujemy druk notesów i zeszytów w technologii offsetowej, w średnich i wysokich nakładach, na maszynach rolowych typu heatset i coldset, co gwarantuje ekonomiczny koszt produkcji egzemplarza i wysoką klasę materiałów. Do druku kołozeszytów używamy maszyn arkuszowych z funkcją perforacji, by zapewnić im najwyższą jakość. Proponujemy różne formaty (dla notesów A6, a dla zeszytów A4 i A5), do tego także różne rodzaje i gramatury podłoża, usługi introligatorskie (np. sztancowanie, oprawianie) i liczne techniki uszlachetnień, zdobień. Zapraszamy!

 

Druk notesów

 

Druk notesów, zeszytów i kołozeszytów – co proponujemy?

  • Różne technologie i techniki druku: dobór do projektu lub budżetu. Przy wysokich nakładach notesów, zeszytów, kołozeszytów proponujemy offset rolowy w dwóch różnych wariantach w zależności od kolorystyki. Druk rolowy jest tańszy, ale i nieco ograniczony (np. mniej podłoży do wyboru). Warto też mieć na uwadze, że druk offsetowy rolowy to druk wysokonakładowy: czyli im wyższy jest nakład, tym niższy koszt sztuki. Do druku okładek wykorzystujemy druk z arkusza, który daje możliwość zastosowania dowolnych uszlachetnień.
  • Różne formaty materiałów, rodzaje i gramatury papieru. Typowy dla notesu format to A6. Zeszyty standardowo mają format A5, ale mogą też być większe (A4). Na życzenie zaokrąglamy ich rogi. Na środki zeszytu lub notesu proponujemy papier offsetowy, a na okładkę – tekturę lub kredę. Gramaturę zarówno okładek, jak i środków dopasowujemy do potrzeb klienta – wewnątrz możemy zastosować papier niepowlekany w zakresie od 60 g po 120 gsm.
  • Liczne uszlachetnienia: zdobienia podłoża/druku dla atrakcyjności i trwałości materiałów. Mogą Państwo zdecydować się na zwyczajne zeszyty A5 czy też przygotować ekskluzywne notatniki w oprawie spiralnej dla klientów – skuteczne gadżety reklamowe. W drugim przypadku proponujemy ozdobienie i zabezpieczenie okładki. Sprawdzi się folia błyszcząca, matowa, soft touch lub anti scratch (odporna na zarysowania) bądź lakier dyspersyjny (niewidoczny). Dla efektu premium polecamy lakier UV do podkreślenia kolorów, tłoczenie i hot-stamping (logo czy detale z lekkim efektem 3D i folią metaliczną). Okładce możemy też nadać określoną strukturę (np. skóry) poprzez kalandrowanie.
  • Pomoc w doborze formatu, papieru i zdobień. Zapewniamy pełne wsparcie przy wyborze technologii druku, rodzaju i gramatury papieru, typu oprawy i metod uszlachetniania. Zapraszamy do naszej drukarni na spotkanie osobiste (pod Warszawą), podczas którego zaprezentujemy różne rodzaje surowców i uszlachetnień, co pomoże Państwu w podjęciu ostatecznych decyzji odnośnie do projektu.

Drukarnia zeszytów i kołozeszytów – optymalizacja zlecenia dla Twoich oszczędności

Notesy firmowe to opłacalna inwestycja, ale doskonale rozumiemy, że firmom zależy na możliwie najniższym koszcie. W naszej drukarni stosujemy kilka technologii druku offsetowego (druk rolowy heatset, druk rolowy coldset, druk arkuszowy), które dobieramy do nakładu, oczekiwanej jakości i specyfiki projektu. Sporo oszczędności może zapewnić druk z roli zamiast druku arkuszowego. Wówczas z jednej strony sam papier jest tańszy, z drugiej maszyny drukują szybciej i już od razu otrzymujemy gotowe do oprawy sfalcowane składki. Do projektów, do których druk rolowy nie jest odpowiedni, zapewniamy druk arkuszowy.

Oferujemy pełne wsparcie oraz profesjonalne doradztwo drukarzy w całym procesie. Przygotujemy indywidualną ofertę, porównamy warianty podłoża czy technologie druku, doradzimy w wyborze rodzaju i gramatury papieru, typu okładki i zdobień. Wystarczy wskazać na oczekiwany efekt (np. zeszyty szkolne dla dzieci, eleganckie notesy klasy premium, gadżety firmowe lub zwykłe „eko” zeszyty dla pracowników czy uczestników konferencji).

Wysokonakładowa drukarnia – zeszyty szkolne i notatniki firmowe

Zeszyty szkolne w średnich i wysokich nakładach to prosty, a jednocześnie ciekawy pomysł na markę własną. Z kolei obrandowane notesy w mniejszych nakładach mogą stanowić podstawowe firmowe materiały drukowane, w dodatku o wszechstronnym zastosowaniu wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Warto więc uwzględnić w projekcie ich przeznaczenie. Prosty notes z logo sprawdzi się do użytku w firmie, jako gadżet dla pracowników bądź uczestników konferencji/szkolenia, mały dodatek do oferty bądź prezent dla klienta i gratis do zamówień. Wówczas nie trzeba wiele: wystarczy cienka okładka i kartki, logo czy dane firmy i kolory marki.

Natomiast projektując notesy reklamowe na prezenty firmowe dla klientów, warto zadbać o wyższą gramaturę środka i grubszą elegancką oprawę, np. klejoną lub spiralną. Do tego polecamy opracowanie bardziej złożonej szaty graficznej, którą pięknie wyeksponujemy ożywiającym kolory lakierem UV, błyszczącą, matową lub miękką w dotyku folią i hot-stampingiem.

Planują Państwo wprowadzenie marki własnej zeszytów lub chcieliby wyprodukować eleganckie materiały firmowe? Zapraszamy – doradzimy i przeprowadzimy przez całe to przedsięwzięcie.

Skontaktuj się z nami!

Telefonicznie

+48 23 662 23 16