Druk kalendarzy na spirali

Kalendarz firmowy to świetny gadżet reklamowy, świąteczny upominek dla klientów i partnerów biznesowych czy narzędzie organizacyjne dla pracowników. Zdecydowanie warto o niego zadbać, a w całym tym zadaniu wesprze Państwa nasza zlokalizowana niedaleko Warszawy drukarnia offsetowa Elanders. Realizujemy zlecenia na druk kalendarzy w oprawie spiralnej typu o-wire w nakładzie od 3 000 do 100 000 sztuk. Naszą ofertę wyróżnia wiele technik druku w ramach druku offsetowego (pole do optymalizacji kosztów, czasu zlecenia) oraz liczne metody uszlachetnień, które pozwalają uzyskać efekt premium materiałów. Zapraszamy!

 

Drukarnia kalendarzy

 

Drukarnia kalendarzy Elanders – nakłady, techniki i możliwości

Kalendarze drukujemy w oprawie spiralnej typu o-wire, zamykanej. Okładzinę przednią i tylną i wkład łączymy za pomocą metalowej spirali, którą wciskamy w perforacje, tak aby się w nich zakleszczyła. Kartki w kalendarzu nie są ze sobą połączone, w przeciwieństwie do wkładu w oprawie klejonej lub zszywanej, w jakie wyposaża się kalendarze książkowe. Kalendarz spiralny jest wygodny – kartki można obracać wraz z okładkami o 360 stopni. Idealnie sprawdza się jako miejsce zapisywania najważniejszych wydarzeń w skali miesiąca, o których nie możemy zapomnieć, a które przez cały miesiąc będą widoczne na naszym naściennym kalendarzu. Natomiast, stosując ten rodzaj oprawy, możemy przygotować również małe kalendarze biurkowe. Niektórzy klienci lubią połączyć funkcję kalendarza z biurwarem czyli wielkoformatowym notesem umieszczonym jako podkładka na biurku, gdzie kalendarium jest tylko częscią layoutu, a większość przestrzeni przeznaczona jest na robienie szybkich notatek np. podczas rozmowy telefonicznej. Takie połączenie kalendarium / biurwaru będzie wtedy miało oprawę nie spiralową, a oprawę klejoną w grzbiecie.

W drukarni Elanders drukujemy w technologii druku offsetowego, techniką arkuszową albo z roli. To stwarza duże pole do optymalizacji kosztów i czasu realizacji zlecenia. Najbardziej ekonomicznie wypada druk rolowy – papier jest znacznie tańszy, a z maszyny wychodzą od razu złożone i gotowe do oprawy składki. Jeśli z kolei klientowi zależy na najwyższej jakości produktu, to proponujemy druk arkuszowy ze względu na większe możliwości w sferze doboru podłoża (grubsze, nietypowe) i uszlachetnień. Nie muszą się Państwo na tym wszystkim znać: wszystko wyjaśnimy i doradzimy.

Realizujemy średnie i duże nakłady kalendarzy: od 3000 do 100 000 sztuk. W przypadku offsetu zwiększenie nakładów zawsze obniża koszt jednostkowy wydruku. </p style="text-align: justify;">

Firmowy kalendarz – wydruk i oprawa w jednym miejscu

Nasza drukarnia kalendarzy jest wyposażona w nowoczesną introligatornię – dlatego realizujemy kompleksowe zlecenia obejmujące zarówno druk, jak i oprawę materiałów.

Gotowe kalendarze - w zależności od wielkości kalendarzy - możemy uzupełnić np. o ulotki reklamowe (albo inne materiały i gadżety) lub od razu zafoliować pojedyncze egzemplarze. Do kalendarzy XXL zamiast pojedynczego foliowania proponujemy specjalną osobną kopertę z tektury, zaprojektowaną, aby można było te kalendarze wysłać bezpiecznie do ostatecznego odbiorcy.

Kalendarze spiralowane w różnych formatach i wariancie XXL

Dzięki naszym specjalistom drukarnia kalendarzy Elanders podejmuje się różnych - czasem bardzo wymagających zadań – od standardowych po nietypowe i specjalne w średnich i wysokich nakładach. Przykładem są kalendarze wieloplanszowe, w rozmiarze XXL.

Wykorzystując oprawę spiralną zamykaną, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kalendarze ścienne spiralowane o boku o długości aż do 68 centymetrów. Wydruk kalendarza w większym rozmiarze daje szerokie pole do popisu w sferze kreacji, a więc jego szaty graficznej. Taki kalendarz to wówczas nie tylko przydatne przez cały rok kalendarium, ale przede wszystkim nośnik wizerunkowy naszej marki. Chętnie doradzimy, jak odnaleźć się wśród różnych rodzajów kalendarzy i dopasować wybór do potrzeb, oczekiwań. Przygotujemy różne warianty oferty względem formatu i innych parametrów projektu, ułatwiając Państwu podjęcie najlepszej decyzji.

Kalendarze – druk, podłoże i uszlachetnienia

W kwestii podłoży dbamy o różnorodność: stosujemy papier i karton różnego typu i w niemal wszystkich dostępnych grubościach. Wybór rodzaju oraz gramatury podłoża przekłada się na efekt wizualny i odczucia (np. gruba powlekana „kreda” daje wrażenie elegancji, a na „eko” kalendarz świetnie nadaje się papier kraftowy). Rodzaj podłoża mocno również wpływa na koszt realizacji. Z przyjemnością doradzimy i pokażemy próbki.

Projektując oprawę (ale też wkład), warto pomyśleć o uszlachetnieniach, które zdecydowanie wpływają na kwestie zarówno praktyczne, jak i wizualne publikacji. To ważne zwłaszcza w przypadku takich materiałów jak kalendarze reklamowe, które są narzędziem promocji i budowania wizerunku marki. Co w ofercie drukarni?

  • Laminowanie folią – polegają na pokryciu okładki kalendarza folią, która zabezpieczy ją przed blaknięciem, ścieraniem się i wilgocią. Wybór pada najczęściej na wyróżniającą się folię błyszczącą lub elegancką matową, lecz możliwości jest o wiele więcej. W kalendarzach świetnie sprawdzi się folia anti scratch, odporna na zarysowania, lub miękka w dotyku (soft touch), która w ciemnej kolorystyce, w połączeniu z kalierem wybórczym UV lub hot stampingiem da niesamowity efekt nie tylko wizualny, ale również w dotyku. A żeby się maksymalnie wyróżnić, można rozważyć zastosowanie folii strukturalnej.
  • Lakier dyspersyjny lub UV. Lakier dyspersyjny tylko zabezpiecza kolory – jest niewidoczny dla użytkownika. Lakier UV widać już wyraźnie, gdyż pięknie błyszczy oraz podkreśla i ożywia barwy szaty graficznej. Można go nałożyć na całość (gdy projekt jest złożony) albo jedynie na wybrane elementy, np. logo i napisy.
  • Hot-stamping. Tę technikę stosujemy na wybranych elementach projektu, a zwykle też łączymy z tłoczeniem. Czyli wskazany detal np. logo, napis najpierw przygotowujemy w formie 3D, wypukłej lub wklęsłej. Dalej nanosimy na niego folię, najczęściej metaliczną, czyli złocimy lub srebrzymy konkretne szczegóły layoutu. Tak potraktowane logo, napis, symbol bądź ważny detal ilustracji „wybija” się i przyciąga uwagę. To przepis na ciekawy efekt wizualny i skuteczną ekspozycję komunikacji firmowej.

Nie tylko firmowe kalendarze – drukarnia Twoim partnerem w biznesie

Z naszą drukarnią Elanders stworzysz fantastyczne kalendarze firmowe, lecz również wiele innych materiałów promocyjnych takich jak katalogi, foldery lub broszury reklamowe, różne magazyny i gazetki lub instrukcje obsługi. Zapraszamy do elastycznej współpracy. Z nami nie muszą Państwo zgłębiać tajników poligrafii – nasi specjaliści wyjaśnią sprawy istotne dla projektu, dobrze doradzą albo zaopiniują wybór technik lub papieru. Zawsze chętnie zapraszamy naszych Klientów na wizytę, prezentację różnych podłoży i technik uszlachetnień, a jeśli to niemożliwe – dostarczamy próbki. Zachęcamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami!

Telefonicznie

+48 23 662 23 16