Druk katalogów reklamowych

Drukarnia Elanders Polska specjalizuje się w druku katalogów w średnich i wysokich nakładach. Oferujemy druk katalogów w najwyższej jakości! Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, dlaczego warto z nami współpracować.

 

Druk katalogów w Elanders 

Katalogi reklamowe pełnią bardzo ważną funkcję w promocji i sprzedaży oraz stanowią wizytówkę firmy. Dla jak najlepszego zaprezentowania swoich produktów potrzebujesz nie tylko dobrego projektu graficznego, ale także najwyższej jakości wydruku oraz dobrze dobranych surowców i uszlachetnień. Drukarnia katalogów Elanders oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie druku i wykończenia publikacji w średnich oraz wysokich nakładach. Dysponując doskonałym parkiem maszynowym i zatrudniając doświadczonych drukarzy, jesteśmy w stanie wykonać katalogi dla najbardziej wymagających klientów.

 

Druk katalogu

 

Nowoczesny park maszynowy – druk offsetowy

 

Jako drukarnia katalogów posiadamy wyspecjalizowany park maszynowy do druku katalogów. W zależności od specyfikacji technicznej i nakładu proponujemy klientom odpowiednią technologię druku offsetowego. Dysponujemy zarówno wysokiej klasy maszynami drukującymi zwojowymi MAN Roland Rotoman, jak i maszynami arkuszowymi. Drukowanie katalogów na maszynach arkuszowych marki Heidelberg oraz MAN Roland to gwarancja najlepszej jakości druku offsetowego.

W drukarni Elanders, do druku katalogów oferujemy zarówno druk rolowy, jak i druk arkuszowy. W przypadku niższych nakładów, które wykluczają użycie maszyn rolowych, naszym klientom rekomendujemy druk arkuszowy.

W przypadku średnich i wysokich nakładów polecamy druk rolowy, który jest opłacalną metodą druku (w porównaniu do druku arkuszowego). Dla nietypowych formatów rekomendujemy najbliższe możliwe do osiągnięcia w druku rolowym formaty. Jeśli jednak nie jest możliwe szybkie przeformatowanie plików lub jeśli specyfikacja papieru nie pozwala na użycie druku rolowego, optymalnym rozwiązaniem zostaje druk na maszynach arkuszowych. Druk arkuszowy stosowany jest ponadto do prestiżowych katalogów, w których stosuje się papiery o wyższej gramaturze lub uszlachetnienia w środku, które dodatkowo podkreślają poszczególne elementy, takie jak logo, produkt czy ozdobne elementy layoutu.

 

Zamów wydruk już dziś!

Optymalizacja kosztów nakładu druku katalogu

 

Jeśli specyfikacja techniczna katalogu nie do końca odpowiada możliwościom technicznym maszyn rolowych, wówczas opiekun klienta zarekomenduje niezbędne zmiany, aby praca mogła być wydrukowana na maszynach rolowych. Zmiany mogą dotyczyć kolorystyki, gramatury papieru czy zmiany formatu. Czasami tylko zmiana koloru Pantone na odpowiednie rozbicie w CMYKu pozwoli już na realizację zlecenia na maszynach rolowych.

Jeśli gramatura papieru do planowanego katalogu przekracza możliwości techniczne maszyn rolowych, należy rozważyć papier o niższej gramaturze odpowiadającej możliwościom technicznym maszyn rolowych. Często zmiana ta nie spowoduje wizualnych zmian w odbiorze katalogu. Dobrym przykładem jest tutaj papier powlekany o gramaturze 150. Jeśli zmienimy go na papier 130 g, to będziemy mieć możliwość realizacji katalogu na maszynach rolowych, a wydrukowany katalog nadal będzie prezentował się doskonale.

Często się zdarza, że projektowane katalogi mają niestandardowe formaty. Tym podstawowym drukowanym na maszynach rolowych jest format A4, ale istnieje możliwość uzyskania wielu pośrednich, często niestandardowych formatów mieszczących się pomiędzy A6, A5, aż do A4.

Warto porównać koszt druku danego katalogu w obu technologiach i w ramach dość dużych oszczędności, zdecydować się na wprowadzenie zmian i realizację druku na maszynach rolowych.

 

ZOBACZ VIDEO: Dlaczego druk rolowy jest tańszy?

drukarnia katalogów

 

Dlaczego druk rolowy jest tańszy?

 

  1. Papier kupowany w rolach jest tańszy od papieru arkuszowego
  2. Druk odbywa się w dużo wyższych prędkościach
  3. Po druku otrzymujemy gotowe, sfalcowane składki

 

W przypadku nakładów poniżej 10 000 sztuk lub niestandardowej specyfikacji druk katalogów odbywa się na maszynach arkuszowych. Drukarnia Elanders posiada maszyny arkuszowe do 10 kolorów oraz oferuje wiele usług dodatkowych.  Katalogi mogą od razu być przygotowane do wysyłki, a więc pojedynczo foliowane folią przeźroczystą bądź czarną, jeśli ważne jest dla nas zachowanie anonimowości podczas wysyłki katalogu do ostatecznego odbiorcy. Na okładce katalogu można również nadrukować spersonalizowane informacje. Robimy to w naszej drukarni, stosując druk inkjetowy. Dodatkowo oferujemy insertowanie na okładkę, pod okładkę lub w dowolne miejsce katalogu.

Nakłady takie jak 50 szt., 100 szt. czy 500 szt. katalogów to nakłady kwalifikujące się na druk cyfrowy. Warto wówczas poszukać małej, sprawdzonej drukarni cyfrowej w swojej okolicy.

 

 

Druk katalogów w różnych wersjach językowych

 

Elanders jako sprawdzona drukarnia katalogów często ma do czynienia z drukiem katalogów w różnych wersjach językowych. Jeśli katalog ma być wydrukowany na wiele rynków i w różnych wersjach językowych, wówczas druk odbywa się z wymianą płyt. W zależności od sposobu przygotowania plików, z reguły na każdą wersję językową wymienia się tylko kolor czarny, a pozostałe kolory stanowią część wspólną dla wszystkich katalogów.

Zdarza się jednak coraz częściej, że wymieniamy komplet płyt dla każdej wersji językowej. Dla niedoświadczonej drukarni druk katalogów w różnych wersjach językowych to duże wyzwanie. Drukarnia podejmująca się takiego zadania powinna dysponować odpowiednim oprogramowaniem oraz doświadczeniem w tym zakresie, co przekłada się na odpowiednie procedury wdrożone na każdym etapie procesu druku, składowania i oprawy.

Druk 20 wersji językowych, często nieróżniących się od siebie wizualnie, do tego wiele rodzajów okładek na każdy rynek może sprawić, że niedoświadczona drukarnia nie podoba takiemu wyzwaniu, a klient otrzyma katalogi z wymieszanymi językowo składkami. Drukarnia Elanders, będąc częścią międzynarodowego koncernu, obsługuje wielu globalnych klientów i drukuje bardzo dużo katalogów w wielu wersjach językowych.

 

 

Uszlachetnienia druku katalogów

Projektując katalogi, warto zastanowić się nad użyciem uszlachetnień. Uszlachetnienia zarówno na okładce, jak i umieszczone czasami w środku publikacji sprawiają, że katalog jest atrakcyjniejszy i przykuwa uwagę odbiorcy. Mamy do wyboru możliwość dodania wielu uszlachetnień.

Do najbardziej podstawowych należy zastosowanie folii na okładce katalogu. Do wyboru mamy folie błyszczące, matowe, folie soft touch czy folie strukturalne. Foliowanie nie tylko wydobywa głębię koloru, ale przede wszystkim zabezpiecza okładkę katalogu. Podczas intensywnego użytkowania katalogu okładka zalaminowana folią będzie bardziej wytrzymała i sztywniejsza.

Foliowanie bardzo często łączy się z dodatkowymi uszlachetnieniami takimi jak hotstamping czy lakier UV wybiórczy wypukły. Do okładek z folią soft touch lub matowych świetnie sprawdzających się w ciemnej kolorystyce dodajemy elementy wyróżnione lakierem UV błyszczącym albo tłoczenia i złocenia. Do okładek w jasnej kolorystyce świetnie sprawdzają się folie błyszczące.

 drukarnia katalogów warszawa

druk katalogów warszawa

Jednym z powszechnie stosowanych uszlachetnień w naszej drukarni jest również lakierowanie. Lakier UV błyszczący świetnie podkreśla żywą kolorystykę okładki.

Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, warto zastanowić się choćby nad użyciem lakieru dyspersyjnego zabezpieczającego kolory na okładce. Gdy drukujemy mniejsze nakłady i dysponujemy dodatkowych budżetem, możemy zaplanować uszlachetnienia również w środku katalogu. Szczególnie ciekawy wydaje się efekt wypukłego lakieru UV stosowanego wybiórczo na poszczególne elementy strony.

 

Czytelny katalog z registrami

 

W ramach czytelnego podziału katalogu na sekcje klient może zaprojektować w swoich katalogach registry. Registry mogą być widoczne lub schowane pod okładką. Klient ma do wyboru różne kształty registrów, od registrów kątowych, chorągiewkowych i kciukowych, przez registry panoramiczne, schodkowe, kształtowe, aż po formy specjalne. Registry zdecydowanie ułatwią codzienne użytkowanie katalogu i dodatkowo sprawią, że katalog jest wizualnie ciekawszy. Warto więc zastanowić się nad wykorzystaniem registrów dzieląc katalog na jasne i przejrzyste sekcje. Jeśli jednak dysponujemy ograniczonym budżetem, wówczas warto rozważyć choćby użycie różnych kolorów do oznaczenia poszczególnych sekcji katalogu.

Elanders, jako profesjonalna drukarnia katalogów, współpracuje tylko ze sprawdzonymi firmami specjalizującymi się w sztancowaniu registrów, gwarantując ostateczną doskonałą jakość katalogu. Zlecając nam wykonanie całości pracy z registrami włącznie, przejmujemy na siebie odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe wykonanie zlecenia.

 

 

Drukarnia katalogów a katalogi personalizowane

 

Podczas wyboru drukarni do druku swojego katalogu, warto zorientować się, czy dana firma oferuje dodatkowe usługi, takie jak: pojedyncze foliowanie katalogów czy adresowanie i wysyłkę pojedynczych egzemplarzy do finalnych odbiorców.

W drukarni Elanders oferujemy foliowanie pojedynczych katalogów w folię przeźroczystą lub czarną, adresowanie w postaci nadruku adresu na folię lub na egzemplarz katalogu, a w przypadku folii czarnej – etykietę adresową w postaci naklejki samoprzylepnej oraz wysyłkę poprzez Pocztę Polską.

druk wysokonakładowy

Druk wysokonakładowy - Elanders

Spraw, by Twoja firma została zauważona — drukuj z nami!

Zadzwoń: +48 23 662 23 16 | Napisz: recepcja.plonsk@elanders.com

Drukarnia katalogów blisko Warszawy

 

Dla klientów, których siedziby są zlokalizowane w Warszawie, oferujemy również możliwość uczestniczenia w procesie druku. Nasza drukarnia zlokalizowana jest w Płońsku, 70 km na północ od Warszawy, co oznacza, że w ciągu godziny jesteście w stanie Państwo dotrzeć do nas i osobiście nadzorować proces druku. Zapraszamy również do nas na spotkanie w celu wybrania papieru na okładki i na środki oraz wyboru uszlachetnień.

Korzystając z bliskości Warszawy macie Państwo możliwość osobiście wybrać najlepszy papier do swojej publikacji spośród wielu różnych papierów powlekanych, niepowlekanych czy zdecydować się na odpowiednią gramaturę papieru oglądając i porównując próbki papieru podczas jednej wizyty. Przy okazji wyboru papieru warto również obejrzeć wszystkie możliwe uszlachetnienia i wybrać te najbardziej odpowiednie do projektowanego katalogu. Taka wizyta w drukarni zdecydowanie skraca proces decyzyjny i pozwala Państwu skupić się na kolejnych fazach projektowania katalogu. W przypadku firm zlokalizowanych poza Warszawą oferujemy wysyłkę próbek papieru i uszlachetnień, aby jak najlepiej pomóc w podejmowaniu decyzji.

 

Drukarnia Elanders oferuje druk katalogów w bardzo konkurencyjnych cenach. Drukujemy katalogi zarówno dla polskich jak i dla zagranicznych firm. Zapraszamy do kontaktu!

 

Zobacz, co drukujemy i skontaktuj się z nami już teraz!

 

Skontaktuj się z nami!

Telefonicznie

+48 23 662 23 16