Druk czasopism

Drukarnia Elanders realizuje druk czasopism oraz magazynów w średnich i wysokich nakładach. Oferujemy wysokiej jakości druk offsetowy na wybranych podłożach oraz z dodatkowym uszlachetnieniem, w zależności od charakteru publikacji.

Dzięki nowoczesnym maszynom możemy realizować zamówienia szybko oraz z zachowaniem najwyższych standardów. Maszyny rolowe heatset pozwalają na wydruk w bardzo atrakcyjnej dla klienta cenie, przy zachowaniu najwyższej jakości druku offsetowego.

Druk czasopism

Dlaczego warto wykonać druk czasopism w Elanders?

Naszym Klientom proponujemy optymalne rozwiązania w zależności od charakteru danego magazynu. Jako duża drukarnia czasopism oferujemy możliwość druku czasopism w technologii offsetowej w dwóch opcjach. Pierwszy sposób to druk czasopism za pomocą maszyn arkuszowych, drugi to druk czasopism na maszynach rolowych typu heatset.

Wysokie nakłady – druk czasopism na maszynach rolowych heatset

Do druku czasopism o średnich i wysokich nakładach dedykowane są maszyny rolowe typu heatset. Drukarnia czasopism skieruje pracę na maszyny rolowe, gdy założenia projektu będą spełniały określone wymagania:

  1. Nakład powyżej 10 000 / 15 000 sztuk.
  2. Gramatura papieru przeznaczona do środka czasopisma nie przekracza 130 g.
  3. Format samego czasopisma jest tożsamy lub zbliżony do możliwości technicznych maszyn rolowych heatset posiadanych przez naszą drukarnię (głównie czasopisma o formacie zbliżonym do A4 lub mniejsze).

Niższe nakłady i nietypowe rozwiązania w drukowaniu magazynów – maszyny arkuszowe

Druk czasopism o nakładzie mniejszym niż 10 000 sztuk odbywa się na maszynach offsetowych arkuszowych. Maszyny arkuszowe są wykorzystywane również do druku czasopism prestiżowych, do których używa się papieru o wyższej gramaturze lub uszlachetnień w środkach. Zdarza się również, że z powodów technicznych drukarnia czasopism używa maszyn arkuszowych do druku magazynów o nietypowych formatach, mimo iż nakład sugerowałby użycie maszyn rolowych.

Drukarnia czasopism i nasze techniki introligatorskie

Elanders jako drukarnia czasopism od lat oferuje swoim klientom zarówno optymalne rozwiązania w zakresie wydruku, jak i oprawy, a także dostarcza najciekawsze rozwiązania w zakresie uszlachetnień druku wykorzystywanych do zdobienia okładek.

 

ZOBACZ VIDEO: Jak dobrać zdobienia na okładkę?

 Uszlachetnienia

 

Doświadczeni pracownicy, zaawansowane technologicznie maszyny drukujące i bogato wyposażona introligatornia - to elementy, które pozwalają nam na sprawną obsługę zleceń dla wielu wymagających wydawców.

Druk czasopism a uszlachetnienia

Aby drukowane czasopismo było jeszcze bardziej atrakcyjne, rekomendujemy dodatkowe ozdobienie jego okładki. Drukarnia Elanders oferuje większość dostępnych na rynku uszlachetnień, które wykonujemy sami lub z pomocą naszych sprawdzonych podwykonawców.

Kilka przykładowych uszlachetnień:

  • Lakierowanie UV po całości lub wybiórczo na poszczególne elementy. Lakierowanie UV wybiórcze może być płaskie lub wypukłe.
  • Laminowanie folią błyszczącą, matową, soft touch, anti scratch itd. Laminowanie nie tylko sprawia, że drukowany magazyn wyróżnia się na półce, ale dodatkowo zabezpiecza i chroni okładkę. Bardzo często łączy się folię matową albo soft touch z kontrastującym lakierem UV wybiórczym.
  • Hot stamping czyli nanoszenie różnego rodzaju folii na gorąco daje niesamowity efekt wizualny. Do wyboru mamy wiele kolorów folii – srebrne, złote, czy modne ostatnio folie holograficzne.
  • Tłoczenie zazwyczaj połączone jest z hot stampingiem. Dany element okładki ozdobiony folią jest wówczas dodatkowo wypukły lub wklęsły. Czytelnik ma nie tylko ucztę dla oka, ale również dodatkowe wrażenia dotykowe.

Kiedy mocno ogranicza nas budżet, wówczas powinniśmy pomyśleć o zabezpieczeniu kolorów lakierem dyspersyjnym. Nie wpłynie on szczególnie na efekt wizualny okładki, ale przynajmniej zabezpieczy kolory.

Efekt skróconej okładki w drukowaniu magazynów

Drukowanie magazynów na maszynach rolowych często wiąże się z efektem skróconej okładki. Łącząc dwie technologie druku – druk arkuszowy do okładek i druk rolowy heatsetowy do środków. Powstaje wtedy efekt skrócenia okładki o około 1 milimetr, czyli okładka jest odrobinę krótsza od środków. Efekt ten jest powszechny i praktycznie niezauważalny. Oczywiście można go zniwelować kolorystyką pierwszej strony środków, aby nawiązywała do kolorystyki okładki, ale efekt skróconej okładki jest tak mało widoczny, że wydawnictwa nie uznają nawet tego za konieczne.

Papiery do wykorzystania a druk czasopism

Elanders, jako profesjonalna drukarnia czasopism, oferuje swoim klientom wybór papierów - zarówno do druku magazynów w technologii druku rolowego, jak i arkuszowego. Papiery do druku rolowego mogą być zarówno powlekane, jak i niepowlekane. Muszą mieścić się w zakresie pomiędzy 42 g a 130 g. Papiery arkuszowe są dostępne również w dużo wyższej gramaturze.

Współpraca – drukowanie magazynów

W przypadku rozpoczęcia współpracy, otrzymujecie Państwo kontakt do dedykowanego pracownika działu obsługi klienta,  który koordynuje pracę wszystkich działów drukarni nad Państwa projektami.

Na podstawie otrzymanych harmonogramów wydawniczych dział obsługi klienta rezerwuje czas dla Państwa w naszym harmonogramie produkcyjnym do druku danego czasopisma, a dział zakupów dba o dostępność surowca do kolejnych numerów czasopisma.

Obsługa prenumeraty - pojedyncze foliowanie, adresowanie i wysyłka

Jeśli macie Państwo prenumeratorów pisma, nasz dział produkcji i logistyki (na podstawie dostarczonej przez Państwa bazy adresowej) zafoliuje pojedyncze egzemplarze, zaadresuje, przygotuje do wysyłki i następnie dostarczy do wskazanej placówki pocztowej.

Insertowanie a druk czasopism

Na życzenie umieszczamy maszynowo inserty na lub pod okładkę. Inserty umieszczane w konkretne miejsce w czasopiśmie wiążą się z pracą manualną, a tym samym z dłuższym czasem realizacji.

Okładki ze skrzydełkami

Aby dodatkowo uatrakcyjnić drukowane czasopismo, można pokusić się o przygotowanie edycji okładek ze skrzydełkami. Drukarnia czasopism zaproponuje wówczas albo okładkę ze skróconym skrzydełkiem (czyli okładka będzie krótsza od środków o około 3 milimetry) albo okładkę ze skrzydełkiem równym bądź dłuższym od środków.

 

Sprawdź, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić w zakładce usługi lub skontaktuj się z nami już teraz!

Skontaktuj się z nami!

Telefonicznie

+48 23 662 23 16