Druk offsetowy a cyfrowy – jakie są różnice?

Druk offsetowy i cyfrowy to najpopularniejsze technologie druku. Różnią się jednak znacząco pod względem przeznaczenia. Dlatego przed dokonaniem wyboru druku warto wiedzieć czym się charakteryzują i kiedy zdecydować się na offset, a kiedy cyfrę.

 

Co to jest druk offsetowy?

Offset to najczęściej stosowana technologia druku. Przeznaczony jest do wykonywania wysokiej jakości prac średnio nakładowych. Offset pozwala na bardzo dobre odwzorowanie kolorów i pozwala na zastosowanie dodatkowych kolorów specjalnych z rodziny PANTONE. Druk offsetowy to najlepszy wybór jeśli chcemy, aby katalogi czy czasopisma wyglądały estetycznie i najlepiej odwzorowywały kolor z projektu.

 

ZOBACZ VIDEO: Kiedy offset a kiedy cyfra?

USZLACHETNIENIA DRUKU jak dobrac zdobienia na okladke

 

Co to jest druk cyfrowy?

Cyfra wybierana jest przy małych nakładach, nawet już od jednej sztuki. Druk cyfrowy daje też możliwość druku spersonalizowanego, ale często jest używany do druków „on demand”, realizowanych np. dla drukarni internetowych, które realizują kolejne wydruki dopiero po zamówieniu przez klienta. Druk cyfrowy umożliwia bardzo szybką realizację pilnych zleceń, a przy drukach niskonakładowych jest znacznie bardziej opłacalny niż w przypadku wykorzystania druku offsetowego.

Warto wiedzieć!

W Elanders wykonujemy ponad 2 mln stron dziennie w druku cyfrowym! Realizujemy zlecenia dla wiodących na rynku światowym producentów urządzeń mechanicznych oraz sprzętu RTV/AGD w systemie Just In Time. Pozwala to naszym Klientom na redukcję poziomu zapasów w całym procesie produkcyjno-magazynowym i związanymi z nim kosztami.

Skontaktuj się z nami!

Telefonicznie

+48 23 662 23 16