Blog

Druk katalogów i czasopism: 3 przykłady udanej współpracy z drukarnią

Druk katalogów i czasopism


Jeśli coś działa dobrze, to po co to zmieniać? Tak często myślimy. A przecież zawsze może działać lepiej. Profesjonalna drukarnia poza przyjęciem zlecenia do druku, powinna podpowiedzieć klientowi rozwiązania, które mogą poprawić wygląd katalogu czy czasopisma lub obniżyć koszt produkcji. Oto 3 przykłady współpracy z drukarnią, które dowodzą, że jest to możliwe.

Druk offsetowy

Printing&More. Magazyn drukarni Elanders, Nr 3


W tym artykule omawiamy różnice pomiędzy różnymi technologiami druku offsetowego. Wyjaśniamy na czym polega druk offsetowy rolowy, arkuszowy, a także ... druk arkuszowy na papierze z roli.  Zapraszamy do artykułu!

Drukarnia rolowa

Co to jest drukarnia rolowa


Drukarnia rolowa (zwojowa) to drukarnia offsetowa, która specjalizuje się w druku na maszynach rolowych. Jeśli drukarnia rolowa posiada maszyny rolowe typu heatset, wówczas może oferować swoim klientom druk wysokiej jakości materiałów poligraficznych, takich jak czasopisma czy katalogi. Jeśli jest to drukarnia rolowa coldsetowa, czyli posiadająca maszyny rolowe typu coldset, oznacza to wówczas, że dana drukarnia rolowa drukuje materiały o niższej jakości, takie jak gazety, gazetki reklamowe czy instrukcje obsługi.

Drukarnia offsetowa

O co chodzi w druku offsetowym?


Drukarnia offsetowa Elanders specjalizuje się w druku offsetowym arkuszowym i rolowym.  …ale od początku. Co to jest druk offsetowy? Druk offsetowy jest najpowszechniejszą techniką druku i polega na przeniesieniu obrazu z płaskiej formy drukowej, potocznie nazwanej płytą lub blachą, na podłoże drukowe – czyli w naszym przypadku albo na wstęgę papieru z roli albo na arkusz papieru – za pomocą cylindra pośredniego. Obraz z płyty przenoszony jest na cylinder, a z cylindra na papier.   

Fakty i mity dotyczące druku rolowego

Magazyn drukarni Elanders. Printing&More Nr 2


Czy druk rolowy zapewnia dobrą jakość zdjęć? Czy przy druku rolowym czeka się długo na papier do realizacji zlecenia? Czy druk rolowy hetaset i coldset to to samo? Na te i inne pytania odpowiadamy, obalając jednocześnie niejedną z obiegowych opinii. Zapraszamy do artykułu!

Zalety druku rolowego

Magazyn drukarni Elanders. Printing&More nr 2


Zwojowy druk heatsetowy, potocznie zwany drukiem rolowym, to doskonała opcja do druku średnich i wysokich nakładów katalogów, broszur i czasopism. Sprawdź, co sprawia, że jest to także tańsza opcja niż inne technologie druku offsetowego! Zapraszamy do artykułu z naszego magazynu Printing&More.

Moc koloru

Magazyn drukarni Elanders. Printing&More nr 2


Color Management, czyli zarządzanie kolorem, to temat,  który cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ bezpośrednio wpływa na efekt drukowanych prac. Świadomość, że to, co widzimy na ekranie monitora niekoniecznie będzie odwzorowane na wydruku, to pierwszy krok do sukcesu! Kliknij i czytaj więcej, co zrobić, aby wyeliminować ewentualne różnice w kolorystyce!  

Jak przygotować rozkładówkę

Magazyn drukarni Elanders. Printing&More nr 2


Jak poprawnie przygotować rozkładówkę w magazynie? To pytanie pojawia się bardzo często przy współpracy z grafikami. Ułatwiamy Wam zadanie! Sprawdźcie. Z naszymi podpowiedziami wszystko stanie się jasne!

Instrukcje obsługi. Dokładnie na czas

Printing&More. Magazyn drukarni Elanders, Nr 1


Rynek instrukcji obsługi jest bardzo wymagający. I nie chodzi tutaj o samą kwestię druku instrukcji, która jest stosunkowo prosta. Wyzwaniem jest tutaj cała logistyka od momentu otrzymania zamówienia do momentu realizacji dostawy do fabryk produkcyjnych.

Magia papieru, magia Internetu

Printing&More. Magazyn drukarni Elanders, Nr 1


Jeszcze niedawno przepowiadano śmierć papieru i druku. Miały być wyparte przez Internet oraz elektroniczne nośniki informacji dające z założenia znacznie szersze możliwości niż tradycyjne media. Mieliśmy już nie czytać tradycyjnych książek, magazynów i gazet. Wszyscy zgodnie sądzili, że papier i druk niedługo będzie tylko jednym z tematów w podręcznikach od historii. Oczywiście, podręcznikach elektronicznych.

Atramentowe wstęgi

Printing&More. Magazyn drukarni Elanders, Nr 1


Tradycyjny druk offsetowy jest najefektywniejszą technologią druku dla średnich i dużych nakładów prac o wysokiej jakości. Co wybrać, gdy chcemy wydrukować szybko nieduży nakład? Możliwość połączenia zadowalającej jakości druku i szybkiego wykonania zlecenia daje cyfrowy druk atramentowy z roli.

Magazyn "Printing&More" nagrodzony!

Srebrna nagroda jest nasza!


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz magazyn "Printing&More" został nagrodzony w prestiżowym konkursie Power of Content Marketing Awards 2017! Otrzymaliśmy srebrną nagrodę w kategorii magazynów dla klientów B2B! 

Kilka słów o uszlachetnieniach

Printing&More Nr 1


Uszlachetniania druku to krótko mówiąc sposób na poprawianie zarówno jakości zadrukowanej powierzchni, jak i zwiększenie jej wytrzymałości. Gotowy arkusz po druku, pokrywa się dodatkowymi  substancjami lub materiałami, które mają za zadanie nadać mu nowe właściwości.  To, co jest istotne z punktu widzenia marketera, to fakt, że uszlachetnienia z jednej strony uatrakcyjniają wygląd końcowy, a z drugiej strony mogą zabezpieczać nasz produkt – mogą zwiększyć odporność okładki katalogu na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne bądź działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. 

8 zasad współpracy z drukarnią

Printing&More Nr 1


Jak uniknąć powszechnych błędów przy realizacji zleceń? Jak wybrać najlepszą drukarnię do danej pracy? Na co zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy do artykułu, który pomoże Wam uniknąć powszechnych błędów przy zlecaniu druku! Miłej lektury.

Offset: druk rolowy versus druk arkuszowy

Artykuł: Printing&More. Magazyn drukarni Elanders. Nr 1


Większość marketerów ma w swoim doświadczeniu druk katalogów lub innych materiałów promocyjnych, które realizowane były w technologii druku offsetowego. Wielu z nich nie byłoby jednak pewnych, w jakiej dokładnie technice były realizowane. A szkoda, ponieważ każda z tych technik niesie dla marketera i jego firmy określone korzyści. Warto pochwalić się nad nowymi oszczędnościami, skróceniem czasu realizacji lub wykorzystaniem innowacyjnych uszlachetnień – wybór odpowiedniej techniki pozwoli na realizację tych celów przy przyszłych zleceniach. Ten artykuł pomoże Wam zrozumieć świat offsetu i pozwoli na bardziej świadome kierowanie swoich prac na odpowiednie maszyny rolowe albo arkuszowe, a tym samym do odpowiedniej dla takiej pracy drukarni. 

Magazyn drukarni Elanders - Printing&More

Magazyn o druku dla marketerów i zakupowców druku


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza drukarnia wydała właśnie pierwszy numer bezpłatnego czasopisma o tematyce druku! Poruszamy w nim wiele ciekawych tematów, które mają pomóc w codziennej pracy specjalistom zajmującym się współpracą z drukarniami. W pierwszym numerze piszemy m.in. o tym, jak wystrzec się powszechnie popełnianych błędów we współpracy z drukarniami, porównujemy offsetowy druk rolowy z drukiem arkuszowym oraz przedstawiamy podstawowe uszlachetnienia. Zachęcamy do lektury! 

Elanders Q4 2016

Raport już dostępny!


Elanders Q4 2016 “For the second year in a row we are presenting our historically best full-year result and the Group is now larger than it has ever been regarding both number of employees and net sales.” Magnus Nilsson, President and CEO, Elanders AB.  

Jesteście gotowi na same sukcesy w 2017 roku? My tak!

Nowy Rok nadchodzi


Życzymy Państwu samych sukcesów, zwiększających się nakładów i ciekawych projektów :) Mamy nadzieję, że nasze personalizowane kalendarze będą Państwu towarzyszyć we wszystkich wyjątkowych chwilach w Nowym Roku.

Święty Mikołaj znowu odwiedza Dom Dziecka w Płońsku!

Dla każdego dziecka coś wyjątkowego!


Nasza drukarnia w tym roku również postanowiła zrobić niespodziankę dzieciom z Domu Dziecka w Płońsku. Z pomocą wychowawców dowiedzieliśmy się, co każde dziecko chciałoby otrzymać w tym wyjątkowym dniu od Świętego Mikołaja. Wielu naszych pracowników zaangażowało się w poszukiwania wymarzonych przez dzieci prezentów i udało się! Dzisiaj rano prawie pięćdziesiątka dzieciaków znalazła prezenty od Świętego Mikołaja "pod poduszką". Oczywiście niektóre się nie zmieściły pod poduszką, ale to już zupełnie inna historia :) Cieszymy się, że i w tym roku mogliśmy sprawić radość maluchom!

Dzień Dziecka w drukarni Elanders!

Zapraszamy dzieci do zwiedzania drukarni


Serdecznie zapraszamy najmłodszych do zwiedzenia naszej drukarni. Dzieci będą miały okazję zobaczyć na żywo, jak powstają książki i czasopisma! W planach mały poczęstunek, zwiedzanie drukarni oraz kilka niespodzianek dla najmłodszych. Prosimy o potwierdzenie przybycia do 3 czerwca 2016 roku. Widzimy się już 4 czerwca 2016 o godzinie 10:00. Do zobaczenia niedługo!

Piszą o nas w piśmie branżowym!

Artykuł na temat druku


W numerze 2/2016 Vidartu znajdziecie ciekawy artykuł na temat druku, postępującej cyfryzacji oraz rozwiązań, które na ciągle zmieniąjącym się rynku może zaproponować drukarnia Elanders w Polsce oraz w innych krajach Europy. Szczególnie interesująca może być technologia druku inkjetowego do książek, biuletynów i katalogów, których specyfika wyklucza druk offsetowy. No właśnie. Przy niskich nakładach a dużej objętości proponujemy naszym klientom druk cyfrowy arkuszowy lub druk inkjetowy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Przyszli poligrafowie w akcji!

Wizyta uczniów w drukarni Elanders


Dzisiaj odwiedzili nas uczniowie z ZSO w Szczytnie. Uczniowie IV i V klasy szkoły podstawowej przyjechali zobaczyć, jak wygląda drukarnia "od środka" i dowiedzieć się więcej na temat druku. Nasz kolega z działu sprzedaży przygotował dla nich specjalną prezentację, z której dzieci mogły dowiedzieć się podstaw druku, a następnie zabraliśmy je na teren hali produkcyjnej. Widok ogromnych maszyn rolowych, z których każda produkuje ok. 40 000 składek na godzinę, był imponujący. Ale co naprawdę najbardziej podobało się dzieciom? Nie uwierzycie.  

Święty Mikołaj nadchodzi!

Prezenty dla dzieci gotowe!


Nie kochani, to nie tak, jak myślicie. W tym szczególnym mikołajkowym dniu nie rozdajemy prezentów każdemu, kto przyjeżdza do naszej drukarni. To są prezenty przygotowane specjalnie dla dzieci z Domu Dziecka w Płońsku. Zaraz zostaną zawiezione do placówki, a następnie w nocy z 5 na 6 grudnia umieszczone pod poduszkami śpiących maluchów. Dziecięce miny będą bezcenne, kiedy rano wstaną i zobaczą, że Mikołaj o nich w tym wyjątkowym dniu pamiętał :)

Bądź z nami w kontakcie